تبلیغات
فیزیک دریچه ای رو به خدا - میخ و دیوار
فیزیک دریچه ای رو به خدا
وبلاگی برای تمام دانش آموزان گل در سراسر ایران و دانش آموزان کلاس ما

 

پدر به بچه کوچک بداخلاقش یک کیسه پر از میخ و یک چکش داد و گفت : هر وقت عصبانی شدی، یک میخ به دیوار روبرو بکوب. روز اول پسرک مجبور شد 37 میخ به دیوار روبرو بکوبد. در روزها و هفته های بعد که پسرک توانست خلق و خوی خود را عوض کند و کمتر عصبانی شود، تعداد میخ ها که به دیوار کوبیده بود رفته رفته کمتر شد.پسرک متوجه شد که آسان تر آن است که عصبانی شدن خود را کنترل کند تا آنکه میخ ها را در دیوار سخت بکوبد.

بالاخره به این ترتیب روزی رسید که پسرک دیگر عادت عصبانی شدن را ترک کرده بودو موضوع را به پدرش یادآوری کرد. پدر به او پیشنهاد کرد که حالا به ازای هر روز که عصبانی نشود، یکی از میخ هایی را که در طول مدت گذشته به دیوار کوبیده است را از دیوار بیرون بکشد.

روزها گذشت تا بالاخره یک روز پسر جوان به پدرش رو کرد و گفت: همه میخ ها را از دیوار درآورده است.پدر دست پسرش را گرفت و او را به آن طرف دیواری که میخ ها بر روی آن کوبیده شده بود ، برد.

پدر رو به پسر کرد و گفت: دستت درد نکند. کار خوبی انجام دادی ولی سوراخ هایی که در دیوار به وجود آوردی نگاه کن! این دیوار دیگر هیچ وقت دیوار قبلی نخواهد بود.

پسرم وقتی تو در حال عصبانیت چیزی را می گویی مانند میخی است که بر دیوار دل طرف مقابل می کوبی. تو می توانی چاقویی را به شخصی بزنی و آن را درآوری. مهم نیست تو چند مرتبه به او خواهی گفت: معذرت می خواهم که آن کار را کردم، اما بدان که اثر زخم چاقو هم چنان بر بدن او خواهد ماند. تاثیر یک زخم زبان، به همان بدی یک زخم جسمی است.

 

این متن را دانش آموز عزیز و پر تلاشم ساناز قادری از کلاس دوم دبیرستان نشاط تهیه کرده است.
طبقه بندی: سخن ها و داستانهای حکیمانه، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 6 آبان 1391 توسط ف. ایجادی | نظرات ()
درباره وبلاگ

چشم ها را باید شصت..
جور دیگر باید دید..
بیاین به دنیا ، به زندگی ، به درس، به فیزیک و... از زاویه های دیگه نگاه کنیم.
من دبیر فیزیک هستم و این درس را در مشهد تدریس می کنم.
اگر شما جزو دانش آموزانی هستین که به درس فیزیک اهمیت نمیدهید و آن را بی ارزش میدانید حتما مطالب وبلاگ رو بخونید چون قصد اصلی من از زدن این وبلاگ آشتی دادن شما دانش آموزان گل با فیزیک و درک مفاهیم و اهمیت اون در شناخت خودتون و خداست.

در انتها از اینکه از وبلاگ من دیدن میکنید ممنونم . نظر و پیشنهاد یادتون نره .

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما خوانندگان عزیز

» پست الکترونیک
» تماس با مدیر
 
موضوعات
مطالب اخیر
آرشیو مطالب
نویسندگان
نظر سنجی
» نظرتون در مورد مطالب وبلاگ چیه ؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :